Różne metody zakręcania włosów lokówko – suszarką

 

Suszarko – lokówka to ciekawy sprzęt, zyskujący coraz większą rzeszę zwolenniczek. Umożliwia ułożenie włosów u nasady i tym samym zwiększenie ich objętości bez konieczności użycia szczotki do modelowania włosów. Fryzjerzy mają tę umiejętność opanowaną do perfekcji, ale większość z nas może tylko o tym pomarzyć. Dlatego suszarko-lokówka, która ułatwia wykonanie tej czynności, jest dla nas dużo bardziej atrakcyjna. Nie jest to wbrew pozorom sprzęt, który będzie przydatny tylko dla osób pragnących podkreślić swoje fale lub je uzyskać, jest to również doskonałe urządzenie do uniesienia włosów.

Taki sprzęt, z wąską końcówką, gdy stosowany jest na niewielkich pasmach włosów, pozwoli nam uzyskać lekkie loki. Nie będą one tak sprężyste, jak w przypadku kręcenia lokówką, ale ładny efekt uzyskamy dużo szybciej, gdyż urządzenie może być stosowane na świeżo umyte włosy.

Jeśli masz niesforne fale, które chcesz podkreślić, odpowiednia będzie średniej wielkości końcówka. Dzięki temu, że w czasie suszenia używamy szczotki, łatwiej jest nam zapanować nad włosami. Umożliwia nam to również ich prostowanie. Używając sprzętu w nieco inny sposób – nie zakręcając włosów, ale je lekko modelując – fale mogą zmienić się w prostą fryzurę.

Wiele osób decyduje się na tego typu sprzęt, gdyż pozwalają one na modelowanie bez użycia szczotki. Wystarczy dzielić pasma i suszyć je, podnosząc u nasady. Dzięki temu uzyskamy taki efekt, jak w salonie fryzjerskim.

Większość modeli suszarko – lokówek ma zdejmowane końcówki. Umożliwia nam to też standardowe suszenie włosów, zarówno krótkich i długich, bez ich podkręcania czy modelowania. Należy jednak podkreślić, że takie sprzęty cechują się mniejszym nawiewem niż standardowe suszarki.